Budowa domów w Szczecinie – o czym warto pamiętać?

Czy należysz do grona ponad 50% Polek i Polaków, którzy marzą o zamieszkaniu we własnym domu? Jeżeli tak jest, temat jakim jest budowa domu Szczecin, musi być Ci bardzo dobrze znany. Jesteśmy jednak świadomi tego, że droga do realizacji marzeń o własnych czterech kątach bywa wyboista, dlatego chcielibyśmy Ci ją choć trochę ułatwić. Sprawdź, jakie informacje o budowaniu domów dla Ciebie przygotowaliśmy!

Budowa domów w Szczecinie – samemu czy z profesjonalną ekipą?

To pytanie zadaje sobie większość osób, które podejmują decyzję o wybudowaniu własnego lokum. Istnieje bowiem kilka sposobów na organizację całego przedsięwzięcia. Pierwszy z nich to zatrudnienie profesjonalnej ekipy, która zajmie się procesem budowy od A do Z. Druga opcja to tzw. system gospodarczy, a więc ten, w którym to Ty jako inwestor sam zamawiasz materiały budowlane, a także zlecasz poszczególne prace różnym fachowcom. Co niektórzy decydują się na jeszcze inną ścieżkę i wszystkie prace wykonują sami, ewentualnie z pomocą rodziny i przyjaciół. Główną motywacją takiego postępowania z pewnością jest cena, jednak w przypadku budowy domu nie na wszystkim warto oszczędzać. Jeżeli nie masz odpowiednich umiejętności i doświadczenia, zdecydowanie lepiej powierzyć tak ważne zadanie, jak budowę wymarzonego domu ekipie, dla której to chleb powszedni. Nie tylko świetnie znają się oni na kwestiach formalnych oraz technicznych, ale także mogą zapewnić gwarancję na naprawy czy zakup materiałów budowlanych z obniżonym VAT-em, więc ostateczne koszty mogą wcale nie okazać się dużo wyższe niż przy samodzielnej budowie.

Stan deweloperski, a może pod klucz? Budowa domów Szczecin i rozwiązanie dylematów

Budowa domów w Szczecinie - o czym warto pamiętać? bipjst.pl

Firmy budowlane mają w swojej ofercie możliwość oddania budynku w różnym standardzie. Najpopularniejsze rozwiązania to tzw. stan deweloperski oraz pod klucz. Warto zawczasu poznać znaczenie obu tych pojęć, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Jeśli chodzi o stan deweloperski, jego zdefiniowanie może być trudne. Nie jest to bowiem pojęcie uregulowane prawnie, a wobec braku legalnej definicji, każdy deweloper może rozumieć je nieco inaczej. Co do zasady, stan deweloperski zawiera tynk, wylewki, drzwi wyjściowe, okna i wszystkie instalacje. Dom czy mieszkanie wymaga więc dalszych prac wykończeniowych. Inaczej sprawa wygląda ze standardem pod klucz. W tym wypadku można liczyć na pomalowane ściany, położne podłogi, zamontowane drzwi wewnętrzne czy armaturę łazienkową. Wystarczy więc właściwie wnieść meble, aby móc wprowadzić się do nowego lokum. Każde z rozwiązań ma jednak swoje plusy i minusy, od których będzie zależała ostateczna decyzja. Dom w stanie deweloperskim będzie kosztował mniej, nie zamieszkasz jednak w nim od razu. Będziesz musiał wynająć kolejną ekipę tym razem zajmującą się tzw. wykończeniówką. Standard pod klucz oszczędza czas i energię, choć trzeba się wtedy liczyć, że nie urządzimy wszystkiego dokładnie według swojego stylu. Za każdym razem trzeba więc przeanalizować swój budżet oraz indywidualne potrzeby.

Ceny to nie wszystko – na co zwrócić uwagę, planując budowę domu w Szczecinie

Budowa domów w Szczecinie - o czym warto pamiętać? bipjst.pl

Zbudowanie solidnego domu na lata to ogromne wyzwanie. Tyczy się to zarówno aspektów organizacyjnych, jak i finansowych. Niektórzy inwestorzy ulegają więc pokusie szukania oszczędności w każdym możliwym obszarze. Niekoniecznie jednak warto iść tą drogą, ponieważ oszczędzanie na pewnych kwestiach może mieć bardzo negatywne skutki w przyszłości. Z pewnością więc warto poświęcić środki na ekipę z polecenia, dla której temat, jakim jest budowa domów Szczecin, to chleb powszedni. Również materiały budowlane powinny być dobre jakościowo, inaczej za kilka lat wszystkie nasze zgromadzone finanse i tak pochłoną kosztowne remonty. To, co natomiast warto robić w kwestii optymalizacji kosztów, to myślenie pod kątem przyszłościowym. Obecnie popularność zdobywa budownictwo ekologiczne, a także ściśle powiązana z nim kwestia termomodernizacji. Inwestycja w nowoczesne urządzenia pomagające oszczędzać energię, takie jak panele fotowoltaiczne czy pompa ciepła, choć z pozoru może wydawać się zbędnym wydatkiem, przyniesie niemałe korzyści finansowe w perspektywie kolejnych upływających lat.

Od marzeń do realizacji – budowa Twojego domu w Szczecinie może być pięknym przeżyciem!

Budowa domów w Szczecinie - o czym warto pamiętać? bipjst.pl

Nie wierzysz w to? Wcale się nie dziwimy, w końcu co rusz słyszy się historie o trwających w nieskończoność pracach, nieuczciwych fachowcach, a nawet włamaniach i kradzieżach na terenach budowy. Jednocześnie możemy jednak zagwarantować, że wszystko jest kwestią organizacji. Jeśli podpisując umowę na zakup działki w wymarzonej lokalizacji, oczami wyobraźni już widzisz stojący dumnie budynek mieszkalny, wykorzystaj ten zapał do rozpoczęcia szczegółowego planowania. Rozpisany realistycznie harmonogram czy oszacowany z „górką” budżet pomagają zyskać poczucie kontroli nad sytuacją i unikać wielu rozczarowań podczas budowy. Co więcej, podobny spokój ducha osiągniesz poprzez współpracę z godną zaufania ekipą budowlaną. Firma, której specjalność to budowa domów w Szczecinie pod klucz, zajmie się wszystkimi koniecznymi pracami, formalnościami i zakupami. Ty w tym czasie będziesz mógł spokojnie wybierać kolor ścian czy planować wspólne życie „na swoim” wraz z całą rodziną.

Dobre przygotowanie do budowy domów w Szczecinie – klucz do sukcesu i spokojnej przyszłości

Budowa domów w Szczecinie - o czym warto pamiętać? bipjst.pl

Budowa domu jednorodzinnego to często rok, a nawet dwa pełne wyzwań. Jeśli jednak podejdziesz do tematu z dużą dozą rozsądku i spokoju ducha, na pewno stosunkowo szybko i prosto osiągniesz swój cel. Profesjonalna firma budowlana, posiadająca niezbędne certyfikaty i wieloletnie doświadczenie, przeprowadzi za Ciebie cały proces, tak, byś pełen radości, a nie zmęczenia, mógł wkroczyć do wymarzonego własnego lokum. Z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym podejmij więc decyzję, jakiego standardu wykończeniowego oczekujesz oraz w jak dużym stopniu chcesz angażować do prac profesjonalistów, a następnie podpisz umowę z zaufanymi osobami. Czekanie na przeprowadzkę być może będzie okresem wymagającym cierpliwości i zaangażowania, ale na końcu czeka Cię wspaniałe życie w Twoim własnym nowym domu w Szczecinie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *